فروشگاه‌های آنلاین

دستیار هوشمند کسب و کار قابلیت نصب برنامه های اندرویدی برای مدیریت فروش شما توسط کارکنانتان را دارد.

افزایش سرعت تراکنش‌های آنلاین با دستیار هوشمند کسب و کار:

فروشگاه آنلاین دارید اما...

اگر شما یک فروشگاه آنلاین دارید حتماً فروشگاه تان به سامانه های انبارداری و حسابداری هم متصل است. با این حال پیش نهاد ما برای استفاده از دستیار هوشمند کسب و کار را ببینید. دستیار هوشمند کسب و کار قابلیت نصب برنامه های اندرویدی برای مدیریت فروش شما توسط کارکنانتان را دارد. به علاوه این دستگاه می تواند نقش یک PDA را برای کارکنان بخش انبارداری توزیع و سفارشات شما ایفا کند. دستگاه آنلاینی که کلیه عملیات فرعی هر کدام از کارکنان را در سامانه اصلی اعمال و ذخیره می‌کند و امکان گزارش گیری از عملکرد هر فرد را به شما می دهد.

وقت ارسال سفارش هاست:

علاوه بر تمام کمک های دستیار هوشمند کسب و کار به مراحل انبارداری و ثبت سفارش، این دستگاه کوچک همه کاره از مرحله توزیع و تحویل اجناس می تواند بزرگترین همراه و همکار کارکنان بخش توزیع باشد. کارمندان بخش حمل و نقل و توزیع می توانند با اسکن کردن بارکد یا QR CODE روی هر بسته نام، مشخصات تماس و آدرس سفارش دهنده بسته را بر روی صفحه نمایش دستگاه ببینند. در همان لحظه و هنگام حرکت می توانند بهترین مسیر را برای سریعتر رسیدن به مشتری پیدا کنند و دستگاه به وسیله ارسال پیامک و حتی تماس، مشتری را از لحظه دقیق رسیدن پیک شما مطلع کند.

فروشگاه آنلاین

با امکان پشتیبانی دستیار هوشمند کسب و کار از GPS، هم مسئول ارسال سفارشات بر روی نرم افزار مدیریت ارسال و هم مشتری بر روی تلفن همراه خود می توانند در لحظه ببینند که پیک فروشگاه آنلاین شما کجاست و کی به مقصد خواهد رسید. بعد از رسیدن پیک به محل مشتری دستیار هوشمند کسب و کار نقش کارتخوان را برای شما ایفا می‌کند و وجه توسط کارت مشتری به حساب شما واریز خواهد شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.