رستوران، فست‌فود و کافی‌شاپ

دغدغه اصلی شما در کارتان باید حفظ کیفیت و تداوم لذت مشتریانی باشد که شما را انتخاب کرده اند. باقی کارها را به کننده‌اش بسپارید.

بهترین همکار و دستیار شما در رستوران‌ها:

فقط به کیفیت غذا فکر کنید:

شما رستوران یا کافه دارید. مشتری‌های شما مشتری طعم و عطر غذا و نوشیدنی هایتان هستند. دغدغه اصلی شما در کارتان باید حفظ کیفیت و تداوم لذت مشتریانی باشد که شما را انتخاب کرده اند. باقی کارها را به کننده‌اش بسپارید.

رستوران داری هوشمند:

در یک رستوران یا کافه حرفه‌ای غیر از پخت و پز غذا و آماده کردن نوشیدنی ها، کارهای بسیار دیگری انجام می‌شود. کارهایی که هر کدام در کنار سرو غذا مکمل رضایت مشتری از نام شما هستند. مثلا شما در رستورانتان از مشتری سفارش می گیرید، حتی گاهی به دلیل شلوغی مجبورید از آنها بخواهید که منتظر بمانند و با دادن نوبت زمان تقریبی انتظارشان را مشخص می کنید، غذای مشتری که تمام شد درباره سرویس، برخورد پرسنل و کیفیت غذا از او سوال می کنید، هزینه غذا را از او می گیرید و صورت حساب خدماتتان را به او می دهید. آخر شب هم باید حساب و کتاب کنید که چه چیزی مصرف کردید و چقدر پول درآوردید و برای فردا چه چیزهایی می خواهید. دستیار هوشمند کسب و کار همه این کارها را برایتان می کند.

کافی شاپ

انتظار را کم کنید:

تصور کنید قرار است مشتری در صف انتظار بماند. به کمک دستگاهی که نزدیک در ورودی نصب کردید و با استفاده از نرم افزاری که به همراه دستگاه از ما گرفته اید از مشتری می‌خواهید نوبت بگیرد. حتی مشتری می تواند در زمان انتظار سفارش خودش را توی نرم افزار مخصوص رستوران شما ثبت کند؛ نرم افزاری که می تواند عکس واقعی غذاها و حتی فیلم نحوه آماده سازی اش را به مشتری نشان ‌دهد. سفارش مشتری مستقیماً به آشپزخانه ارسال می شود و غذاها در فاصله زمانی انتظار مشتری آماده می شوند تا به محض پایان انتظار و نشستن مشتری سر میز تعیین شده غذایش هم برسد. این طوری هم زمان انتظار مشتریان دیگر کمتر می‌شود و هم مسئول گرفتن سفارش مجبور نیست پای هر میز ۱۰ دقیقه منتظر بماند تا همه افراد بعد از اینکه چند بار صفحات منو را ورق زدند تازه سفارششان را ثبت کند.

رضایت مشتری را بسنجید:

غذای مشتری که تمام شد دستگاه را روی میز می‌گذارید. کسی که قرار است حساب کند خودش صورت حساب مجازی خدماتی که داده اید را می بیند و بعد از تایید، به وسیله کارت خوان هوشمند وجه صورتحساب را پرداخت و اگر خواست علاوه بر رسید دریافت وجه، صورتحساب چاپی را هم دریافت می کند. بعد از این می توانید از مشتری بخواهید به وسیله نرم افزار دیگری علاوه بر ثبت مشخصات خود جهت ورود به سامانه ارتباط با مشتریان در نظرسنجی کیفیت خدماتی که داده اید هم شرکت کنند.

حساب دخل و خرجتان را از دستیارتان بخواهید:

نرم افزار انبار داری روی دستگاه بر اساس سفارشات شما می داند که برای فردا چه چیزهایی نیاز دارید و با زدن یک دکمه لیست خرید تان را برایتان چاپ می‌کند تا به مسئول خرید بدهید. نرم افزار حسابداری دستیار هوشمند کسب و کار هم به محض دریافت وجه مشتری کار خودش را کرده و عدد و رقم های جداول حسابداری تان را در ستون های مالی درج کرده و آماده است تا در هر بازه زمانی که بخواهید گزارش مالی تان را روی صفحه نمایش نشان بدهد و یا برایتان چاپ کند. اگر همه این کارها را به دستیار هوشمند کسب و کار بسپارید کافی است خودتان فقط به کیفیت غذا فکر کنید. راستی اگر نیاز دیگری دارید به ما بگویید. ما برای همه نیازهای رستوران شما راهکارهای سخت افزاری و نرم افزاری متفاوتی داریم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.