دفاتر خدمات الکترونیک شهر و پیشخوان

دستیار هوشمند کسب و کار توتان قابلیت های متفاوتی دارد که اسکنر اثر انگشت، امکان ثبت امضای دیجیتال و قابلیت خواندن اطلاعات تراشه کارت های هوشمند از جمله آنهاست.

کاربرد دستگاه هوشمند کسب و کار در دفاتر خدمات الکترونیک شهر و پیشخوان:

دفاتر خدمات الکترونیک شهر:

دستیار هوشمند کسب و کار توتان قابلیت های متفاوتی دارد که اسکنر اثر انگشت، امکان ثبت امضای دیجیتال و قابلیت خواندن اطلاعات تراشه کارت های هوشمند از جمله آنهاست. این دستگاه می‌تواند در دفاتر خدمات الکترونیک شهر به سرعت انجام کارهای مراجعان و تسریع در دریافت خدمات کمک کند. امکان نصب نرم افزارهای مختلف، قابلیت یک کیوسک همه کاره را به دفاتر خواهد داد. کیوسک کوچک و ارزانی که می‌تواند پرداخت صورت حساب های مختلف و عوارض متفاوت را هم از طریق نرم افزار و هم از طریق کار بانکی با سرعت بالاتری مدیریت کرده و انجام دهد.

دفاتر پیشخوان دولت:

دستیار هوشمند کسب و کار توتان می تواند به تسریع و سهولت در ارائه خدمات به مردم در دفاتر پیشخوان دولت کمک کند. احراز هویت دو عاملی از طریق اسکن اثر انگشت و خواندن تراشه کارت ملی هوشمند از مهمترین قابلیت هایی است که این دستگاه کوچک همه‌فن‌حریف می‌تواند برای دفاتر شما داشته باشد.

 

در کنار این، دستیار می‌تواند به عنوان یک کیوسک برای خدمات آنلاینی که می شود در محل دفاتر توسط مشتریان انجام شود به سهولت امور اداری مراجعان و سرعت در ارائه خدمات کارکنان بیفزاید. دستیار هوشمند کسب و کار علاوه بر همه اینها امکان نوبت دهی به مراجعان به تفکیک انواع خدمات و امکان دریافت وجه از طریق کارت خوان متصل به چندین حساب متفاوت را هم داراست. در این صورت مشتری می تواند تنها با یک بار کشیدن کارت علاوه بر پرداخت وجه به حساب های دولتی، حق الزحمه خدمات دفاتر را هم در لحظه پرداخت کند.

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی:

مهم‌ترین کمکی که دستیار هوشمند کسب و کار توتان می تواند به مدیران و مراجعان دفاتر خدمات قضایی کند امکان اتصال به سامانه قضایی ثنا و شناسایی افراد از طریق اثر انگشت آن ها است. به کمک این دستگاه مدیران دفاتر خدمات قضایی می توانند تنها با اسکن اثر انگشت افراد به کلیه سوابق قضایی آنها دسترسی پیدا کنند. به علاوه امکان ابلاغ احکام توسط این دستگاه و امکان اخذ و ثبت امضای دیجیتال هنگام ابلاغ و تحویل احکام از جمله کاربرد هایی است که انجام خدمات قضایی را هم برای مدیران دفاتر و هم برای مراجعان دفاتر آسان و لذت بخش تر می کند.

دریافت هزینه خدمات به وسیله کارت خوان دستیار هوشمند کسب و کار مستقر در باجه های دفاتر و نوبت دهی آنلاین به مراجعان هم از ویژگی هایی است که می توان این دستگاه کوچک همه کاره را جایگزین چندین دستگاه پرهزینه در دفاتر کرد.

دفاتر خدمات پلیس + ۱۰

دستیار هوشمند کسب و کار با قابلیت نصب برنامه های ایمن تحت اندروید می تواند به عنوان یک وب کیوسک کوچک و سیار در دفاتر پلیس + ۱۰ به تسریع در انجام امور اداری مراجعان کمک کند. نوبت دهی در لحظه و استفاده از سامانه های مجاز توسط مراجعان می تواند سرعت انجام کارها در دفاتر پلیس + ۱۰ را بیشتر کند.

به علاوه پشتیبانی از تراشه کارت های هوشمند قابلیت خواندن کارت خودرو، گواهینامه و کارت سوخت را جهت اقدامات مرتبط نظیر گرفتن‌خلافی به همراه دارد. امکان ثبت و چاپ رسید خدمات، اخذ و ثبت امضای دیجیتال و پرداخت وجه خدمات به حساب های دولتی و حساب های منتخب مدیران دفاتر از جمله قابلیت های دیگر این دستگاه کوچک همه کاره است که وجودش در دفاتر پلیس +۱۰ را ضروری می‌کند.

راهکارهای هوشمند توتان درکنار همه این ها، توانایی بارگذاری سامانه های جدید مورد نیاز دفاتر با استفاده از قابلیت های دستگاه هوشمند کسب و کار را نیز داراست.

دفاتر خدمات فروش موبایل و اینترنت:

اگر شما مدیر یکی از دفاتر فروش سیم کارت اپراتورهای رسمی کشور و یا فروش اینترنت پرسرعت باشید بیش از هر چیز نیاز دارید تا مشتری خود را بشناسید. امکان ثبت اثر انگشت و امکان اخذ امضای دیجیتال و پشتیبانی از تراشه کارت های هوشمند از جمله امکانات دستیار هوشمند کسب و کار است که به کمک شما می‌آید.

شما می توانید هنگام فروش سیم‌کارت به وسیله این دستگاه و با استفاده از اثر انگشت و کارت ملی، افراد را احراز هویت کنید تا از صحت اطلاعات دریافتی از مشتری اطمینان حاصل نمایید. با امکان کارتخوان دستیار هوشمند کسب و کار هم می توانید وجه خدمات را در هر حسابی که مشخص می کنید دریافت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.